Ürün Tanıtım Broşürünü İndir
01 doğal TEMİZLİK ürünü
Eti Matik Bor Temizlik Ürünü özellikle giysi, tekstil, benzeri eşyaların ve endüstriyel(hastane, otel, yurt vs.) çamaşırların temizliğinde kullanılmak üzere Teknoloji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmiştir.

Ürünün En büyük özelliği kimyasal içerikler taşıyan petrol türevi malzemeler kullanılmadan doğal temizlik malzemesi olmasıdır.

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü, içeriğindeki doğal hammaddeler sayesinde insan sağlığı ve çevreye duyarlıdır.

Yüksek alkaliteye ve dolayısıyla yüksek düzey temizleme gücüne sahiptir.

ÜSTÜN YIKAMA PERFORMANSI 02
Eti Matik içerisindeki bor sayesinde kalsiyum iyonu ile çözünen kompleksler oluşturur ve bu durum hem yıkama suyunu yumuşatıp temizlik etkisinini daha iyi olmasını hem de yıkmadan sonra çamaşırların yumuşaklığını korumasını sağlar. Böylelikle yumuşatıcı kullanımına gerek kalmaz.

Laboratuvarda yapılan yıkama suyu analizlerine göre Eti Matik 40 derece ve üstü sıcaklıklarda çamaşırda hiçbir kalıntı bırakmamaktadır.

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü renklilerde de güvenilir şekilde kullanılabilir. Boraks doğal bir temizleyici olduğundan renklilerde renk kaybı ve çamaşırın yıpranması gibi sorunlara yol açmamaktadır.
03 ÇEVRE DOSTU
Borlu temizlik ürünü içeriğindeki doğal hammaddeler sayesinde insan sağlığı ve çevreye duyarlıdır.

İçeriğinde kimyasal katkı maddesi ( Petrol türevleri, fosfat, dolgu maddeleri vs. ) içermemesi, doğal bir temizlik ürünü olması sebebiyle doğaya ve canlılara dost bir temizlik ürünüdür. Baskıda kullanılan mürekkep ağır metaller içermez.

23.12.2010 tarihli ve 27794 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Deterjanlar ve Deterjanlarda Kullanılan Yüzey Aktif Maddeler Hakkında Tebliğ" gereği Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığınca bildirim kaydı yapılmıştır.

Neden ETİMATİK TEMİZLİK ÜRÜNÜ ? 04
Boratlar bir çok farklı şekillerde çamaşır temizlik ürünleri, ev veya endüstriyel tipi temizleyiciler ile kişisel bakım ürünleri imalatında kullanılır. Bu uygulamalarda, boratlar; leke çıkarma işlemini kolaylaştırma ve ağartma, enzimleri stabilize etme, alkali tamponlama sağlama, suyu yumuşatma ve sürfaktan olarak kullanılan malzemenin performansı artırmak gibi hizmetler vermektedir. Aynı zamanda kişisel bakım ürünlerinde bakteri ve mantarın kontrol edilmesine yardımcı olurlar.

Yeni çalışmalarda, çamaşır ve sabunlarda temizleme etkisini artırmak, krkin yüzeye yeniden yapışmasını azaltmak, daha parlak ve daha temiz giysiler için çeşitli boratlar ilave edilmektedir. Boratlar her ne kadar uzun yıllar sabun ve çamaşır tozuna dahil edilmişlerse de potansiyelleri tam olarak anlaşılamamıştır.

Eti Matik Borlu temizlik ürünü kimyasal katkı maddesi ( petrol türevleri, fosfat, dolgu maddeleri... vs.) içermemesi, doğal bir deterjan olması sebebiyle doğaya ve canlılara dost bir üründür.


WLM